Recenzje

Ochraniacze na buty Neopren Fluo FORCE

Kolejny nasz test dotyczy ochraniaczy termicznych na buty, dostarczonych przez naszego partnera centrumrowerowe.pl. Posiadają w swojej ofercie bardzo wiele modeli w bardzo dobrej cenie. Jedne z nich testował Marcin Kułakowski, zawodnik MTB, SOWIE Team.

 

Miałem okazję testować Ochraniacze na buty marki Force w kolorze żółtym Fluo.

Wybrałem taki model, ponieważ zwiększa on ochronę podczas jazdy, również po zmroku, a także chciałem przekonać się czy dzięki ochraniaczom neoprenowym będę mógł wydłużyć swój trening.

Testowałem owe ochraniacze przez okres 2 miesięcy używając ich w terenie oraz na szosie. Wiązało się to z kilkoma wyjazdami w tygodniu tak dokonać jak najbardziej faktycznej oceny i abym mógł sprawdzić je w różnych warunkach pogodowych.Specyfikacja:

- Wykonane z wytrzymałego i lekkiego materiału,

- Materiał: neopren o grubości 2 mm,

- Przeznaczone na chłodne dni,

- Zapinane na zamek boczny,

- Posiadają elementy odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo,

 

Wygląd i wykonanie:

Wykonane są bardzo dobrze, solidnie, z materiału, który pozwala na dopasowanie do każdego rodzaju buta (trekkingowe buty z SPD, które są szersze, jak i letnie do MTB lub szosy).

Neopren nadaje elastyczność co ułatwia ich zakładanie.

Posiadają odblaski, które zwiększają bezpieczeństwo poza tym kolor sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni z daleka.

Jeśli chodzi o konserwacje ochraniaczy jest ona bardzo prosta, a zabrudzenia na materiale są bardzo łatwe do usunięcia.  

Jedynym elementem, który podczas eksploatacji uległ nieznacznemu uszkodzeniu to gumy na spodzie ochraniaczy. W tym miejscu moim zdaniem elementy mogłyby zostać wzmocnione.

 

    

 

Praktyczność:

Wyjeżdżałem w nich w przeróżnych warunkach pogodowych zaczynając od -2 stopni poprzez deszcz, deszcz ze śniegiem, jak i temperatury sięgające nawet -15 stopni.

Testowałem je pod kątem funkcjonalności przez 30, 60, 120 minut.

Próby uważam za zakończone sukcesem, ponieważ jazda była komfortowa, bez ochraniaczy 2 godzinny lub dłuższy trening nie byłby możliwy.

 

Stwierdzam, że materiał pozwala zachować stałą temperaturę w bucie jak i chroni przed wiatrem.

Szczególnie dało mi się to odczuć podczas zjazdów, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na wychłodzenie poprzez działanie wiatru.

Powłoka neoprenowa nie przepuszcza wody, a wentylacja wewnątrz jest na wysokim poziomie, więc nie odczuwamy dyskomfortu z powodu przegrzania.

 

Podsumowanie:

Uważam, że mogę polecić ochraniacze na buty marki Force każdemu kto uprawia kolarstwo.

Każdy wyjazd w chłodne dni pozwala dzięki nim cieszyć się jazdą, więc można skupić się na doskonaleniu swoich możliwości, techniki jazdy, podziwianiu pięknych widoków, a nie przejmowaniu się wychłodzeniem organizmu poprzez stopy.